1 лют. 2016 р.

ОБЕРЕЖНО, ГРИП!!!

          В зв'язку з наближенням до епідеміологічного порогу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип у всіх навчальних закладах канікули продовжено з 18-го до 29-го січня!

Головний ворог грипу та ГРВІ - це профілактика. Якщо завчасно оголосити грипу війну, то він може обійти вас і вашу сім'ю стороною.  Що необхідно знати і робити кожному для того, щоб запобігти хворобі ?

1. При перебуванні на вулиці необхідно одягатися відповідно до погодних умов, щоб уникнути як переохолодження, так і перегрівання.
Під час переохолодження відбувається спазм судин слизової оболонки носа. Це призводить до зниження захисту, починають інтенсивніше працювати слизові залози і так з'являється нежить. Гірше працюють вії , що видаляють чужорідні частинки. Вірусам стає простіше закріплюватися на поверхні клітин і проникати в них. Також не варто занадто сильно закутуватись . Якщо ви спітнієте , а потім вас продує - з цього теж не вийде нічого хорошого.
2. Раціонально харчуватися, зміцнювати імунітет: приймати вітамінно-мінеральні препарати, засоби, що стимулюють вироблення захисних сил організму.
Під раціональним харчуванням мається на увазі ні в якому разі не дієта. А повноцінне, регулярне та збалансоване харчування. Ваше щоденне меню повинне не тільки відповідати нормам по калорійності. Але також включати всю необхідну добову норму вітамінів і мінералів. Завдяки раціональному харчуванню обмін речовин прискорюється, поліпшується робота органів травлення, в тому числі кишечника. Це призведе до підвищення імунної системи, адже її основою є мікрофлора кишечника.

3. Частіше провітрювати приміщення, зволожувати повітря, щодня проводити вологе прибирання.
У холодну пору року без опалення не обійтися, а різні опалювальні системи, обігрівачі та кондиціонери дуже висушують повітря в приміщенні, і слідом за повітрям, висихає слизова оболонка носоглотки. Через це мікроби та віруси потрапляють одразу всередину організму та не затримуються на вологих ворсинках. Щоб зволожити повітря в приміщенні, необхідно частіше провітрювати кімнату. Непогано допомагають відкриті ємності з водою та щоденне вологе прибирання.

4. Більше гуляти на свіжому повітрі, займатися фізкультурою, загартовуватися.
Частіше бувайте на свіжому повітрі. Ведіть активний спосіб життя . Це корисно не тільки для профілактики застуди, а й для загального зміцнення здоров'я. Завдяки загартовуванню Ви зможете легше переносити сильні морози і високі температури, організм зможе швидше реагувати на зміни зовнішнього навколишнього середовища, швидше регулювати внутрішню температуру.

5. Пити більше рідини: води, трав'яних відварів, фруктових та овочевих соків.
Нехватка води в організмі може привести до зневоднення клітин. Клітини тіла постійно недоотримують потрібну кількість води, що веде до зниження їхньої життєвої активності і відкриває шлях до виникнення різних захворювань через загальне зниження імунітету. Фізіологічна вода є природною складовою частиною продуктів рослинного походження і вважається самою повноцінною. Найбільш багаті нею овочеві і фруктові соки, які є продуктом підвищеної біологічної цінності. Зміст такої води в багатьох соках досягає 90 і більше відсотків. Це воістину «жива» вода. Вона збагачена біологічно активними речовинами рослинних клітин. Соки майже не вимагають енергетичних витрат на засвоєння і відразу включаються в обмін речовин, нормалізують біохімічні реакції, що благотворно впливає на відновлювальні процеси організму.

6. Особиста гігієна
Слід пам'ятати, що віруси грипу та інших ГРВІ можуть передаватися через посуд, тому важливо дотримуватися особистої гігієни (миття рук, догляд за порожниною рота), обробку кухонного інвентарю. Корисно мати при собі протимікробні вологі серветки для рук.
Потрібно дотримуватися особистої гігієни і не давати зарости брудом квартирі і офісу. Чистота і ще раз чистота. Є незаперечні наукові докази, що 99% шкідливих бактерій та вірусів ми самі приносимо в будинок і заносимо в організм за допомогою брудних рук. Підступні віруси, зачаївшись, можуть чекати нас скрізь у транспорті, в магазинах, на робочому місці, у під'їздах. Оскільки вірус дуже легко передається через брудні руки, то потрібно дотримуватися правил особистої гігієни та часто мити руки з милом. Намагайтеся не торкатися руками до обличчя, коли перебуваєте в громадських місцях. Так ви можете занести вірус на слизову оболонку рота, носа, кон'юнктиву очей.

7. В період епідемічного підйому не слід відвідувати місця масового скупчення людей (кінотеатри, басейни т.д.), особливо з маленькими дітьми, бажано, по можливості, відкласти поїздки.
Потрібно уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

8. Застосовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання.
Носіть захисну маску. Звичайно, не варто надягати її відразу ж, як тільки стовпчик вуличного термометра опускається нижче нуля. Але якщо в організації, де ви працюєте, введено масковий режим - це зроблено аж ніяк не «для галочки». До речі, якщо маска надіта так, що не закриває носа - її ефективність буде нульова. Через кожні 3-4 години маску потрібно міняти. Також варто надягати маску на вулиці і у всіх громадських місцях при великих епідеміях, коли новий тип вірусу дає важкі ускладнення, а також якщо у вас знижений імунітет. Промивайте ніс двічі на день - вранці і ввечері. Для цього підійде тепла вода або фізрозчин - його можна купити в аптеці.

9. Уникати спілкування з особами, що мають ознаки захворювання ГРВІ (нежить, чхання, кашель, підвищена температура тіла).
Після спілкування з хворим на грип необхідно швидко, ретельно вимити руки з милом, прочистити носові ходи, прополоскати рота кип’яченою водою. Ми робимо велику помилку, коли виходимо з грипом на роботу. Інкубаційний період інфекції триває від 24 до 72 годин, тому нежить, чхання, біль у горлі, кашель, озноб, слабкість, поколювання в кістках і м'язах плюс підняття температури мають Вас насторожити. Думайте не тільки про власне здоров'я, а й про здоров'я колег.

10. Зробіть щеплення проти грипу. 
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.  Експерти рекомендують щепитися всім, хто старше 6-місячного віку. Безпечні вакцини проти грипу існують вже близько 60 років.
      Пам'ятайте, що виконання даних рекомендацій допоможе знизити ризик захворювання! Не хворійте і будьте здорові!!!
Інформацію почерпнуто із сайту ЧЕСНИХ НОВИН http://vse.rv.ua/

Немає коментарів:

Дописати коментар